Fri01192018

Son Guncelleme09:21:39 ÖÖ

Google Translate


Back Medya Medya Nasuh Mahruki Röportajları

Nasuh Mahruki Röportajları

Hadak Röportaj

AKUT YÖNETİM KURULU BAŞKANI NASUH MAHRUKİ

Ali Nasuh MAHRUKİ, 21 Mayıs 1968’de İstanbul’da doğdu, ilk ve orta öğrenimini Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1992 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden, 2004 yılında Milli Güvenlik Akademisi’nden mezun oldu. Profesyonel sporcu, yazar ve fotoğrafçı olan Mahruki dağcılık, mağaracılık, yamaç paraşütü, aletli dalış, motor sporları, yelken ve bisiklet sporları yapmaktadır.

Pozitif TV Röportaj

Bölüm 1

Bir lider, bir kar leoparı, bir gezgin, bir dağcı, bir yamaç paraşütçüsü, bir dalgıç, bir yelkenci, bir sosyal girişimci... Geliştrend'in bu haftaki konuğu Nasuh Mahruki. Akut nasıl ortaya çıktı, hangi olayla kendini gösterdi. Dağcılıkla başlayan Akut serüveni… Akut’un çalışma yaptığı diğer alanlar nelerdir? Arama kurtarmanın zorlukları nelerdir? Akut’a katılmak isteyen gönüllülerde olması gereken vasıflar nelerdir?

Nasuh Mahruki: Dünya yaşadığınız mahalleden ibaret değil

AKUT Başkanı, Kar Leoparı, yüksek irtifa dağcısı, dalgıç, fotoğrafçı, yazar... Kimden bahsettiğimi biliyorsunuz pek tabii ve bu sıfatlarını daha çok uzatabileceğimi de: Nasuh Mahruki. Deneyimlerini paylaşmak için şimdiye dek beş kitap yazan ve altıncı kitabı da yolda olan Mahruki... “Kendinizi ve yaşamı bilmek için önce tanımalısınız, tanımak içinse dağlara tırmanmalısınız, denizlere dalmalısınız, yükseklerden uçmalısınız, ruhsal ve bedensel limitlerinizi öğrenmeye çalışmalısınız, riske girmelisiniz, ya da en kolayı gezmelisiniz” diyor.

Nasuh Mahruki: Kendi Everest’ine tırmanan toplumlar yücelir

Nasuh Mahruki, 20 yaşındayken basit bir duvar ilanının peşinden merakla ve heyecanla giderek başlayan bir başarı hikâyesinin başrolünde. Everest’e ikinci tırmanışını gerçekleştiren Mahruki, kendi Everest’ine tırmanmaya devam ediyor.

PWC Vergi TV Röportaj

Duygu Merzifonluoğlu'nun Everest'e tırmanan ilk ve tek Türk olma ünvanına sahip, 28 yaşında Yedi Zirveler'i tamamlamış dünyadaki 44. kişi ve aynı zamanda en genç dağcı olan Nasuh Mahruki ile kendisine "kar leoparı" ünvanının nasıl verildiği, Everest’in ikinci büyük zirvesi K2’ye tırmanış serüveni, bugüne kadar yayımlanmış kitapları ve bundan sonraki projeleri, başkanı olduğu Akut’un sahip olduğu başarılı profili nasıl yarattıkları, liderlik ve takım çalışması konularındaki eğitimleri üzerine yaptığı söyleşinin;

İlk bölümü

http://www.vergitv.com/detail.aspx?Id=1315